20 stycznia 2021

Wkroczyliśmy w kolejny rok. Charakter pracy, zobowiązania, którym się podjęłam  często przerastały moje możliwości czasowe. Wobec seniorów, RDS ,,Leśne-Zacisze’’, Fundacji ,,Pogodna Jesień Seniora’’ , Noclegowni dla bezdomnych . Wszystko wymaga czasu..  I po drodze , To moje upragnione dzieło… Cel moich działań. Pasja i realizacja marzeń od lat ... Ale myślę, że już..już niebawem rozpoczniemy. 

 

Są  w moim otoczeniu takie  osoby  do współpracy , o jakich marzyłam, które widzę w tym ,,dziele’’, a których mądrość  zaowocowałaby  pięknymi  plonami ….Będzie to prawdziwe  dzieło, którego  nie powstydzimy  się  nie tylko w kraju . Będzie służyć wszystkim, a przede wszystkim seniorom.

 

Kompleksowość działań pozwoli  tutaj na znalezienie miejsca dla każdego..Moment, gdy już rozpoczniemy, będzie przejściem do historii  czegoś, co ma dać nie tylko  oazę  bezpieczeństwa  i spokoju dla seniorów i ich rodzin. Ale i  piękny  sposób na życie i zatrudnienie  dla wielu osób. W  przyszłości może być miejscem  i niejednego z Nas . Tych osób przeglądających od lat moje plany na Blogu strony internetowej  , w  artykułach, na konferencjach. Zachwyconych sposobem prowadzenia obecnej placówki.

 

Z  uwagi na wielozadaniowość  Wioski, znajdzie  tam miejsce każdy . Od przedszkolaków, po młodzież szkolną, studencką, po ludzi kochający klimaty agroturystyczne, wędkarskie . Powiązanie będzie ciekawe i nie koligujące w działaniach. Nie będzie to odstraszające miejsce tylko  starości, jak co niektórych przeraża.. Ale godna przystań w otoczeniu życia…..Europejskie Centrum Geriatryczne w wiosce Pogodna Jesień Seniora,  Której filarem w działaniach będzie nasza Fundacja ,,Pogodna Jesień Seniora ‘’. 

 

Fundacją będziemy wspierać i pomagać tym, których często nie stać było na spokojny urlop i wypoczynek. Będziemy organizować dla uboższych seniorów święta, turnusy rehabilitacyjne, imprezy kulturalne.  Z uwagi na dużą współpracę z dziećmi, młodzieżą, dopiero tam, z uwagi na  większą ilość miejsca , będziemy mogli się realizować.  Integracja i  wielopokoleniowość, to cel moich – Naszych działań.

 

Na 16 ha można stworzyć prawdziwy świat bajki, która ma służyć w tym pozytywnym celu ludziom.  Ma łączyć i integrować. Przekazywać i szkolić. Uczyć , jak mamy się czuć bezpiecznie, gdy wejdziemy w wiek starczy.  Konferencje mają realizować  te zadania. Ma to być wioska z oknem na Polskę  i  świat. Położenie jest o tyle intratne, że pomoże nam w tych zadaniach.  Z grupą  mądrych  ludzi , można tą bajkę wprowadzić w życie świata realnego…  Tym pomnikiem pokażemy innym, jak można się starzeć….

A jak zakończył się poprzedni rok ????

 

Zapraszamy na kilka migawek, które pozwolą pokazać, że starość może być inna. Że dzięki współpracy i współdziałaniem z  Fundacją  możemy działać na równym szczeblu pomocy i wsparcia. Przy udziale społeczeństwa, szkół, młodzieży nabiera właściwego obrazu sposobu na życie…. Tych, w których kierunku podążamy wszyscy… ku STAROŚCI    ..Dzisiaj ONI, Jutro   MY….”


 

 

Witamy w NOWYM ROKU 2020

03 lutego 2020

Ogromnie miło mi powitać Cię w wirtualnej przestrzeni seniorów z Żar i okolic,

 

nazywam się Danuta Sobieraj. Założyłam i wciąż rozwijam Rodzinny Dom Seniora "Leśne Zacisze". Rozpoczęłam też kolejny wielki projekt - budowę Europejskiego Centrum Geriatrii. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o przedsięwzięciu, proszę zajrzyj na stronę Fundacja Pogodna Jesień Seniora.

 

Dla wszystkich, którzy mają odwagę mierzyć się z tematem starości opisuję życie seniorów mieszkających w "Leśnym Zaciszu". Chcę pokazać, że jesień życia może być piękna i pogodna.  Chcę zachęcić wszystkich do myślenia o starości, do dbania o siebie nawzajem na każdym etapie życia, póki czas...

 

"Leśne Zacisze" było wspólnym planem moim i mojego męża, Staszka. To jemu dedykuję każdy wpis na tym blogu.

FUNDACJA

POGODNA JESIEŃ SENIORA

Realizacja  Loobinoo

© 2018 Fundacja

"Pogodna Jesień Seniora"

ul. Leśna 28A, 68-200 Żary

+48 518 355 023

 

Mapa strony